Porady finansowe dla zadłużonych z BIKiem

Poza tym często podmioty te nie podlegaja kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, a więc konsument ryzykuje, ze nie otrzyma swoich pieniedzy. Parabanki często nie zbieraja certyfikatow, ponieważ jest to dzialanie zastrzezone dla instytucji takich jak banki. Brak udokumentowania poczynan sprawia , ze często są one imaginacja.

Tymczasem pozyczki pozabankowe są drozsze niż w tradycyjnych bankach, ponieważ na transakcje jest przewidziane wysokie oprocentowanie. Korzystanie z uslug parabankow nie zapewnia więc komfortu psychicznego wynikajacego z poczucia ochrony lub jej braku dotyczącej naszej gotowki. Lokaty w parabankach nie są objete gwarancja , a jeśli już instytucje te deklaruja jej posiadanie to nie są one uzyskiwane od rzetelnych instytucji .

Poza tym wiele przykrych konsekwencji finansowych jest zawoalowanych przez wyolbrzymienia lub uproszczenia sloganow reklamowych. Na przykład odsetki są przedstawiane jako premię za przeznaczenie środków na pewien rodzaj inwestycji. Amber Gold, jeden z najbardziej znanych parabanków, oferuje zakup sztabek zlota.

Niestety w rzeczywistosci nie są to inwestycje w złoto, a tradycyjny handel kruszcem. Dobra Lokata inwestuje w rynek nieruchomosci , a Perfekt Trade dziala na rynku w zakresie metali szlachetnych. Przykre jest, ze niestety często pieniadze, które parabank mial wyplacic pozostaja tylko niespelniona, wyimaginowana obietnica.

Zatem zanim się zainwestuje swój czas i powierzy swoje środki finansowe w rece parabankow warto zastanowic się czy instytucje te są wiarygodne i czy dzialaja na legalnych zasadach.Żródlem informacji na ten temat są przeprowadzone badania nad legalnoscia i jakoscia instytucji oraz fora internetowe. Poza tym z pewnoscia warto wybrac bank zajmujacy dobrą pozycję w rankingu i tam przedstawić się jako klient wart udzielenia pożyczki, zamiast korzystac z pożyczek pozabankowych.

Na pewno jest to plan mozliwy do zrealizowania a jakosc dzialania dodaje mu warosci. Na miano człowieka z wartosciami kazdy z pewnoscia chcialby zaslużyć. I tego zycze sobie i Państwu w przygodzie z pożyczkami pozabankowymi.